Dlaczego e-rower?

Dlaczego rower elektryczny?

Rowery elektryczne, skonstruowane na bazie nowoczesnych technologii i produkowane masowo, znane są na świecie zaledwie od kilkunastu lat. Mogą być dla każdego. Dla ludzi młodych, w średnim i starszym wieku. Naszym klientom zawsze powtarzamy: „Jeśli jesteś osobą zdrową i pełną sił, zaczynaj jazdę rowerem elektrycznym jak na rowerze klasycznym. Pedałuj jak najdłużej i dopiero kiedy na widok podjazdu przez myśl przechodzi Ci zejście z siodełka, to najlepszy moment na przekręcenie kluczyka w stacyjce i wspaniałą pomoc silnika.” A ta chwila sprawia wszystkim wiele radości. Nasze rowery elektryczne nie tylko służą naszym klientom do rekreacji. Wiemy, że wielu z nich dojeżdża e-rowerami codziennie do pracy. Jeden z naszych pierwszych klientów, weteran gdańskich ścieżek rowerowych, pokonuje na Interbike’u ok. 10.000 km rocznie. Wielu osobom nasz sprzęt służy do wyjazdów za miasto, na działkę, ryby i po zakupy. "Składaki" są kupowane również na jachty i do aut campingowych. Do rowerów z napędem elektrycznym przekonali się również właściciele hotelów, pensjonatów, sanatoriów i wypożyczalni rowerów.

Rozmowy u nas w firmie i kontakt telefoniczno-mailowy z miłośnikami rowerów elektrycznych, pozwolił nam na stworzenie naszej własnej (klientów firmy Interbike) listy powodów, dla których zaczynamy jeździć na e-rowerze. Oto one:


skarbonka

Koszt przejazdu - Naładowanie baterii do pełna to ok. 30gr. Wystarcza na pokonanie 30-100km, w zależności od modelu. A ile kosztuje paliwo do innych pojazdów?

pot

Bez potu - Odpowiednio korzystając z e-roweru, możesz mieć pewność, że np. do pracy dojedziesz w pełni formy i kondycji.

clock

Szybka, płynna jazda - Kiedy w godzinach szczytu kierowcy samochodów tracą nerwy w korkach, e-bike wykorzystuje ścieżki rowerowe, których jest coraz więcej.
Duży minus – “korkowicze” widząc nas przeżywają ogromne stresy!

kondycja

Kondycja - Badania przeprowadzone w Anglii wykazały, że korzystamy z elektrycznego roweru kilkakrotnie częściej niż przeciętny tradycyjny rowerzysta.
Wspomagając silnik lekkim pedałowaniem poprawiamy kondycję. Ćwiczenia lekkie, ale częste są zdrowsze od tych forsownych, ale okazjonalnych.

wspinaczka

Wspinaczka - Dobry e-bike skutecznie spłaszcza wzgórza. Wspomagając silnik lekkim pedałowaniem, łatwo pokonasz duże wzniesienia. Uczucie jest cudowne!

place

Pewność siebie - Jadąc nawet na daleką wycieczkę, jesteś spokojny, że jeśli wyczerpie ci się akumulator, będziesz miał dość sił, aby dopedałować do celu. Pełen komfort psychiczny!

eco

Ekologia - Najczystsze źródło energii. Nikt nam nie zarzuci, że przez nas zmienia się klimat na Ziemi.

parking

Luz na parkingach - Bez komentarza :)

rehabilitacja

Rehabilitacja - Są wspaniale pomocne przy problemach kardiologicznych, schorzeniach układu ruchu i innych chorobach osób niepełnosprawnych. Ale o tym poniżej.

bez biurokracji

Bez biurokracji - Nie potrzebujemy prawa jazdy (obowiązują nas zasady ruchu jak dla zwykłych rowerzystów), nie musimy rejestrować i obowiązkowo ubezpieczać e-roweru.


Natomiast z myślą o osobach z dolegliwościami, daliśmy kilku znanym lekarzom z Trójmiasta o różnych specjalizacjach, nasze elektryczne rowery do przetestowania. Dzięki temu powstała lista podstawowych wskazań medycznych, przy których wskazane jest używanie rowerów elektrycznych Interbike do rehabilitacji.

Są to:

-Pacjenci z chorobą zwyrodnieniową, bólami bioder, kolan, stóp.
-Osoby po alloplastykach, protezach stawów kończyn dolnych.
-Rekonwalescenci po złamaniach i innych urazach.
-Osoby z niewydolnością mięśniową.
-Pacjenci kardiologiczni z ustabilizowaną chorobą wieńcową, rekonwalescenci kardiologiczni pod kontrolą kardiologa, i wiele innych, o których Państwo wiecie dużo lepiej od nas “technicznych”.
A oto niektóre opinie fachowców na temat wykorzystania naszych rowerów elektrycznych w rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Nie musimy ich aktualizować. Są sprzed wielu lat, lecz wciąż na czasie.
zaswiadczenie1zaswiadczenie2

Sklep internetowy (możliwość zakupu on-line) jest w trakcie modyfikacji i wdrażania

W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny (możliwość płatności kurierowi przy odbiorze e-roweru). Za utrudnienia przepraszamy.


E-mail: biuro@interbike.com.pl
tel/fax: 58-552-22-09
tel. kom.: 603-156-343